fbpx

Robert Majewski

Robert Majewski jest wybitnym trębaczem jazzowym, kompozytorem i aranżerem. Jego doskonałe umiejętności potwierdzają liczne nagrody, które zdobywał na przestrzeni lat i zaproszenia na najbardziej prestiżowe jazzowe festiwale. Za swoją płytę „My One and Only Love” oraz „Tribute to Henryk Majewski” zdobył dwa Fryderyki w kategorii Jazzowy Album Roku.

Muzyczne początki i pierwsze nagrody Roberta Majewskiego

W 1987 r. ukończył studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 1986–1990 był solistą Big Bandu “Studio S 1” Polskiego Radia pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego.

Laureat wielu nagródm.in.: I nagroda zespołowa (wspólnie z zespołem New Presentation) i I nagroda indywidualna w konkursie Jazz Juniors w Krakowie (1983), I nagroda zespołowa (z tym samym zespołem) w konkursie w Leverkusen (1985), laureat państwowej Nagrody Artystycznejcznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1985), finalista Światowego Konkursu Trębaczy im. Louisa Armstronga w Waszyngtonie (1990), , tytuł “Muzyka Roku 1990” przyznany przez redakcję III Programu Polskiego Radia oraz I nagroda zespołowa (wspólnie z zespołem In Spector), I nagroda indywidualna oraz tytuł “Europejskiego Jazzowego Artysty 1992” w Leverkusen (1992).

W 1991 r. otrzymał stypendium im. Krzysztofa Komedy oraz wystąpił w filmie Andrzeja Jakimowskiego Pogłos, który w tym samym roku otrzymał nagrodę na festiwalu “Jazz Film Saloon 1991” w Warszawie.

Współpraca z najlepszymi jazzowymi muzykami

Jazzowy album roku nagrodzony Fryderykiem

Nagrodzona Fryderykiem płyta „Tribute to Henryk Majewski” jest hołdem złożonym Henrykowi Majewskiemu przez jego syna – Roberta Majewskiego, ale również przez grono przyjaciół – wybitnych muzyków jazzowych. Skład zespołu to konstelacja gwiazd polskiego jazzu. Hołd złożony Henrykowi Majewskiemu przez takich przyjaciół, gwarantuje jazzfanom  dużą dawkę muzycznych emocji.