fbpx

Evelight

Eve Light jest wokalistką z pogranicza jazzu i muzyki popularnej. Ma wieloletnie doświadczenie na scenach muzycznych i teatralnych. Zdobyła je współpracując między innymi z teatrami „Maska” w Rzeszowie i „Hybrydy” w Warszawie. W 2017r. wyprodukowała i nagrała swoją debiutancką płytę „Woman”, na której znalazły się przeboje znane z męskich wykonań wzbogacone o kobiecą wrażliwość i głos Eve.

Muzyczne początki i festiwale

Eve Light ukończyła szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej, a głos kształciła początkowo w Centrum Sztuki Wokalnej, następnie pod okiem i uchem polskich oraz zagranicznych pedagogów śpiewu. Od najmłodszych lat pasjonował ją świat improwizowanych dźwięków, przy jednoczesnym zainteresowaniu muzyką popularną.

Na swoim muzycznym koncie ma tytuły laureata na wielu polskich i międzynarodowych festiwalach, m.in. : „Złota Tarka” w Iławie, „Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie”, „Międzynarodowy Festiwal Piosenki Musicalowej im. George’a Gershwina”, czy „Carpathia Festival”. Wystąpiła również jako laureatka w gali finałowej telewizyjnej  „Szansy na sukces” w Sali Kongresowej w Warszawie.

Projekty płytowe i koncertowe Eve Light

W 2008 r. Pojawiła się gościnnie na płycie z tekstami Jerzego Masłowskiego, a 4 lata później wzięła udział w międzynarodowym projekcie chill-outowym SOMAA, którego efektem jest płyta „Miliony Gwiazd”. 2013 rok to studyjne koncerty, pierwszy raz ze swoim autorskim materiałem – w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz w studio Chilli Zet.

Męska siła i kobieca subtelność na płycie „Woman"

W 2017 roku ukazał się jej debiutancki album „Woman”, będący zderzeniem dwóch przeciwstawnych żywiołów: męskiej siły i kobiecej subtelności. Na płycie można znaleźć muzyczne interpretacje utworów znanych z charakterystycznych, mocnych męskich wykonań, zinterpretowane i uzupełnione o kobiecy pierwiastek, a wśród nich „Careless whisper” George’a Michaela, „Hallo” Lionela Richie, „More than words” Extreme, czy „It’s probably me” Stinga.