fbpx

Agnieszka Wilczyńska

Agnieszka Wilczyńska jest reprezentantką czołówki muzyków polskiej sceny jazzowej. Koncertowała na scenach Carnegie Hall w Nowym Yorku, National Concert Hall na Tajwanie, czy Moskiewskiej Filharmonii Narodowej. Laureatka Fryderyka za płytę „Tutaj mieszkam”.

Współpraca z najlepszymi muzykami jazzowymi

Agnieszka Wilczyńska współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej oraz z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami m.in.: Orkiestra Kameralna „Auxo”, Atom String Quartet, Toruńska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Sinfonia Viva , Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polska Filharmonia Narodowa Sopot, Filharmonia Lwowska. Od  ponad 12 lat ściśle współpracuje z Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

Koncerty na najlepszych scenach świata

Brała udział w licznych festiwalach jazzowych, a także występowała na wielu prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, m.in. w Nowym Jorku Carnegie Hall, Chicago Symphony Center , National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Moskiewskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Lwowskiej.

Spektakle muzyczne Agnieszki Wilczyńskiej

21 wrześniu 2013 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Listy na wyczerpanym papierze”, w którym Agnieszka Wilczyńska zadebiutowała jako aktorka wcielając się w postać wybitnej polskiej poetki Agnieszki Osieckiej.

Pierwsza solowa płyta „Tutaj mieszkam”

W 2015 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Agnieszki Wilczyńskiej „Tutaj mieszkam”. Znajdują się na niej premierowe piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego do muzyki znakomitych polskich kompozytorów : Włodzimierza Nahornego, Andrzeja Jagodzińskiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Włodzimierza Korcza. Aranżacje – Andrzej Jagodziński, Michał Tokaj.    Za tę płytę wokalistka została nagrodzona statuetką „Fryderyk 2016”.